Informacija apie savivaldybę
        Vilniaus rajonas yra vienas iš didžiausių, gražiausių ir ypatingiausių Lietuvoje. Jo apylinkių patrauklumą lemia unikalių vietovių kampeliai bei vaizdingi kraštovaizdžiai. Turtingas kultūrinis paveldas, įdomi istorija, graži gamta jau nuo seno traukia istorikus, etnografus, tapytojus, poetus, architektus bei daugelį garsių veikėjų ir menininkų.

       Rajonas įsikūręs pietrytinėje Lietuvos dalyje, 2129 km² ploto teritorija iš šiaurės, pietų ir rytų supa valstybės sostinę – Vilnių Neries upės slėnyje, užima didesnę Vilniaus krašto, turinčio istorinius, kultūrinius ir administracinius saitus su Vilniumi – miestu su bemaž 7 amžių istorine praeitimi, dalį. Rytuose rajonas ribojasi su Baltarusijos Respublika. Ši siena žymi ne tik valstybės, bet taipogi Europos Sąjungos ribas.
       Rajonas yra suskirstytas į 23 seniūnijas. Didžiausias miestas – Nemenčinė – 5,9 tūkst. gyventojų. Rajono miesteliai: Bezdonys, Maišiagala, Mickūnai, Šumskas. Didžiausios gyvenvietės – Nemenčinė, Skaidiškės, Rudamina, Pagiriai, Nemėžis, Valčiūnai, Kalveliai, Juodšiliai, Avižieniai, Maišiagala. Rajone yra 1167 kaimų ir miestelių, kurių dauguma yra Nemenčinės seniūnijos teritorijoje (114) ir Paberžės seniūnijoje (132).
       Vilniaus rajonas etniškai margiausias Lietuvos rajonas, tačiau dauguma jo  gyventojų – daugiau kaip 60 proc. sudaro lenkai. Šio krašto gyventojai pasižymi svetingumu, nuoširdumu, savitumu – turintys ypatingas daugiakultūrines tradicijas, kurias rūpestingai puoselėja.
        Šiuo metu daugumos rajono gyventojų pagrindinė veikla – žemės ūkis, tačiau netoliese Vilniaus kuriasi vis daugiau naujų įmonių, tai sąlygoja strateginė rajono padėtis.
        Kultūros paminklų gausa (jų priskaičiuojama 445), vandens telkinių ir miškų turtingi ištekliai, akį žavintys kraštovaizdžiai būdingi šiam regionui, pritraukia daug turistų ir gamtos iškylautojų, todėl čia kuriasi nauji rekreaciniai centrai, kaimo turizmo sodybos, sudaromi turistiniai maršrutai, teikiamos įvairios turistinės paslaugos.
        Šiuo metu Vilniaus rajono augantis populiarumas pritraukia užsienio investuotojus, turistus ir menininkus. Veikiančios čia lenkų įstaigos, visuomeninės organizacijos, liaudies ansambliai, tradicinės šventės sudaro dažną progą lenkų susitikimams ir yra svarbus pagrindas tautiniam identitetui išsaugoti. 

Rajono statistiniai duomenys:

         Rajono plotas užima 212 915 ha, iš jų: 6 667 ha – užstatyta teritorija, 98 236 ha – žemės ūkio naudmenų plotas, 80 803 ha – miškai, 5 136 ha – vandens telkiniai, 5 367 ha – keliai, 16 854 ha – kitos paskirties žemė.
        Čia gyvena 99,9 tūkst. žmonių, iš jų 61,3 % – lenkų, 22,4 % – lietuvių, 8,4 % – rusų, 4,4 % – baltarusių, 3,5 % – ukrainiečiai, totoriai, žydai ir kitų tautybių gyventojai.  
        Gyventojų tankis – 46,9 žmonių 1 km².

Gyventojų sudėtis pagal tautybę


                                             

Gyventojai pagal pagrindines amžiaus grupes 2008 m.

                                      

Socialinė raida
                                              Rajone gyvena 14 ilgaamžių, kurie yra vyresni nei 100 metų

 

Paskutinis atnaujinimas: 2012-04-20 08:46:04
Shadow up